23 Ağustos 2017

MEDİAMARKT E-SPOR OYUNCULARININ YANINDA

‘E-sporu sevenleri yalnız bırakmıyoruz’

MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, e-spora olan desteklerini hız kesmeden sürdürdüklerini belirterek, “Hem mağazalarımızda hem de e-spor alanında yapılan etkinliklerde tüketicilerimizi yalnız bırakmıyoruz” dedi.
Hızla büyüyen oyun sektörü için yüksek performanslı ürünlerin ve oyun aksesuarlarının son dönemde oldukça önem kazandığını da dile getiren MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, “Özellikle Türkiye’de yaklaşık 30 milyon oyuncu bulunması’’nın ve ‘’Avrupa ortalamasının çok üstünde bir genç nüfus’’un varlığının, oyun sektörünü canlandırdığını da ekledi. Gökyıldırım, Türkiye’nin, oyuna harcanan toplam süreye bakıldığında Polonya ve Rusya‘nın ardından üçüncü sırada yer aldığını da açıkladı.

‘GameZone' alanları

MediaMarkt olarak genç, global, dijital ve her geçen gün çeşitlenerek, katma değer katarak büyüyen e-spora olan desteklerini hız kesmeden sürdürdüklerini belirten Gökyıldırım, konuşmasına şöyle devam etti: “Mağazalarımızda oyun sever tüketicilerimiz için kurduğumuz GameZone alanlarımız ile onları en güncel oyun ürünleriyle ve aksesuarlarıyla bir araya getiriyoruz. Bununla birlikte ziyaretçilerimiz bu alanlarda, tüm oyun ürünlerini bizzat deneyimleme ve en popüler oyunları oynayabilme imkânı bulabiliyor.”

‘Bağı güçlendireceğiz'

Gökyıldırım, “Hem mağazalarımızda hem de e-spor alanında yapılan etkinliklerde, oyuna ve e-spor faaliyetlerine ilgisi olan tüketicilerimizi yalnız bırakmıyoruz” dedi. Gökyıldırım, önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan League of Legends’ın Türkiye Büyük Finali’nde de yer alacaklarını açıkladı: “Bu yıl, ülkemizde geniş bir kitleye sahip olan League of Legends’ın 19 Ağustos'taki Türkiye Büyük Finali’nde Türkiye’deki oyuncularla aramızdaki bağı güçlendirme yolunda önemli bir adım atarak, oyun tutkunu tüketicilerimize eşlik edeceğiz…”

Stand kuracaklar

MediaMarkt olarak binlerce kişiyle birlikte yaşanacak olan bu tarihi etkinliğe destek vermekten son derece mutlu olduklarını söyleyen Yenal Gökyıldırım, şöyle devam etti: “Bu kapsamda takipçilerimizi de unutmuyor, final coşkusunu yerinde yaşamak isteyen 30 oyun severi de etkinliğe götürme fırsatı sunuyoruz. Ayrıca Ülker Arena’da gerçekleşecek bu muhteşem finalde, Cosplay’lerin renklendireceği standımızla ziyaretçilerimize sürpriz hediyeler kazanma şansı ve keyifli anlar yaşatacağız.”

Finale eşlik edecekler

MediaMarkt, 19 Ağustos’ta Ülker Sports Arena’da gerçekleşecek League of Legends 2017 Türkiye Büyük Finali’ni onbinlerce oyun severlerle birlikte yaşayacak. 11-12-13 Ağustos tarihlerinde MediaMarkt’ın  Facebook , Instagram ve Twitter hesaplarından yöneltilen soruları doğru yanıtlayan oyun severler, TBF2017’ye bir arkadaşıyla birlikte ücretsiz olarak gitme şansı yakaladı. Ayrıca Cosplay’lerin renklendireceği MediaMarkt, Ülker Sports Arena’daki standının da olacağı final maçı dört gözle bekleniyor.