23 Ocak 2024

HEPSİBURADA VE TÜRKONFED’DEN İŞ BİRLİĞİ

Hepsiburada ve Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) geçtiğimiz yıl yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen depremzede işletmeler için özel bir protokol imzaladı. Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal Gökçetekin ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez tarafından imzalanan protokol, deprem bölgesinin sürdürülebilir ve kapsayıcı kalkınmasının önünü açacak uzun vadeli ve kalıcı destek sağlama amacı taşıyor.
Protokol imza töreninde konuşan Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal Gökçetekin, Hepsiburada olarak geçen yıl Şubat ayında yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremin ardından bölgede kalıcı refahın tesisine katkı amacıyla Mart ayında “Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü” programını başlattıklarını belirterek, “Hepsiburada olarak deprem bölgesine uzun vadeli destek sağlamayı ve bölgede uzun vadeli refahın tesisini önemli buluyoruz. Programın ilk dokuz ayında bölgedeki KOBİ ve esnaf, Hepsiburada üzerinden yaklaşık 3 milyar TL’lik ticaret hacmine ulaştı. Bölgede 2400 yeni işletme ise Hepsiburada’nın sağladığı imkânlar sayesinde e-ticarete başladı. Programla girişimci kadın ve kadın kooperatifleri için özel destekler vermeye de devam ediyoruz. Bölgeden 3172 girişimci kadın ile kadın kooperatifinin 9 ayda gerçekleşen ticaret hacmi 174 milyon TL'ye ulaştı. Umuyoruz ki, TÜRKONFED ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği, bölgenin ekonomik olarak kalkındırılmasında önemli bir adım olacak. Tüm ticari, teknolojik ve lojistik kabiliyetlerimizle bölgedeki KOBİ’lerin, esnafın ve işletmelerin yanındayız ve bu protokolle bölgede yaratmayı hedeflediğimiz etkiyi daha da artıracağız.” dedi.

Deprem Bölgesi İşletmelerine İşlerini Büyütme İmkânı

İmzalanan protokol ile TÜRKONFED Deprem Bölgesi üyelerine öncelikli destek hattı sunulurken, Hepsiburada üzerinden gerçekleştirilecek satışlardan alınan komisyonlarda ilk 3 ay altın ve ziynet kategorisi hariç tüm kategorilerde 100 bin TL ciroya kadar %50 komisyon indirimi sağlanacak. Ayrıca, deprem bölgesinde faaliyet gösteren ve Hepsiburada platformu üzerinde yeni mağaza açacak TÜRKONFED üyelerine 100 bin TL'ye kadar bakiye desteği verilecek. Böylece işletmeler, reklam ve pazarlama desteği sayesinde satışlarını artırma ve işlerini büyütme imkânı bulacak. TÜRKONFED - Hepsiburada iş birliği kapsamında ayrıca Hepsiburada İş Ortağım Akademi platformu aracılığıyla işletmelere ücretsiz e-ticaret eğitimleri sunularak bölgenin e-ticaret altyapısının geliştirilmesi sağlanacak. İşletmelere tüm bunlara ek olarak ücretsiz olarak e-faturam kontörü sağlanacak.