04 Ekim 2023

İŞTE TÜRKİYE’NİN TRUSTMARK’LARI

Yaşadığımız pandemi dönemi ve deprem felaketi iş dünyasının/ şirketlerin hedef kitleleri üzerindeki etkisini de değiştirdi. Kalite, fiyat, tasarım gibi kriterler hala önemli parametreler olmakla beraber olağanüstü koşullar  yeni bir kavramı öne çıkardı: Trustmark… Buna göre kriz dönemlerinde empati kurabilen, esnek hareket edebilen, hızlı ve yerinde aksiyonları alabilen, sadece tüketicisinin değil söz konusu krizlerden etkilenen tüm ihtiyaç sahiplerinin yanında olan, dayanışmayı ve iletişimi merkeze koyan şefkatli, markalar öne çıktı.

Bugün tüketici ve marka arasındaki güven ilişkisi her zamandakinden daha kritik bir öneme sahip. Tüketicileriyle güçlü bir duygusal bağ kuran, hayranlık, saygı uyandıran “lovemark” olma hedefi yerini yukarıdaki özellikleri sağlayan bir “trustmark” olmaya bıraktı. Tüketiciler artık güvenilir ve samimi şirketler görmek istiyor. Dünya genelinde belirsizliklerin hâkim olduğu bu zorlu dönemde, kendilerine güven veren markaları tercih ediyorlar. Sorumluluk alan, diyalog kuran ve etik duruş sergileyen markalara yöneliyorlar.

Perapost olarak biz de bu yönde bir çalışma yaptık ve Türkiye’nin trustmark’larını belirledik. İşte Türkiye’nin ‘Trustmark’ları….

Haberin devamı için:
https://www.dijitalbasin.com/Read/3480/pera-post