14 Eylül 2021

CARREFOURSA 'DOĞRUSU ÇOCUKLARA UMUT OLMAK' DİYOR

Sabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA, 1 – 30 Eylül tarihleri arasında tüketicilerin yaşamlarını iyileştirmeye odaklanan Procter&Gamble ve hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele eden çocukların hayallerini gerçekleştiren Make-A- Wish® Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği) ile birlikte “Doğrusu, Çocuklara Umut Olmak” diyerek bir sosyal sorumluluk kampanyasına imza atıyor. Kampanya kapsamında tüketiciler, CarrefourSA marketlerinden, Carrefoursa.com veya CarrefourSA Online Market üzerinden yapacakları her Head&Shoulders ve Pantene alışverişinde Make-A- Wish® Türkiye’ye (Bir Dilek Tut Derneği) katkıda bulunacaklar.
Make-A- Wish® Türkiye 3-18 yaşları arasında çocukluk çağı kanseri, organ yetmezliği, bağışıklık sisteminin çökmesi gibi zor ve travmatik tedavi süreçleri olan hastalıklar ile mücadele eden çocukların gerçekleşmesini imkansız olarak düşündükleri bir hayallerini gerçekleştirmek için destek oluyor. Araştırmalara göre, dileği yerine gelen çocukların yüzde 42’si arkadaşlarıyla daha sağlıklı ilişkiler kuruyor yüzde 72’sinin enerji seviyesi ve canlılığı artıyor, yüzde 64’ünün hayata tutunma arzusu artıyor ve yüzde 39’unun tedavi sebebiyle yaşadıkları fiziksel sıkıntılar azalıyor.
Yaşam için Doğrusu diyen CarrefourSA, çocukların eğitim, oyun vb. haklarının korunarak devam ettirilmesi amacıyla uzun yıllardır birçok projeye destek verip düzenlediği kampanyalarla müşterilerini de bu projelere dahil ediyor.