13 Mayıs 2020

CARREFOURSA'DAN SÜRDÜRÜLEBİLİR YERLİ TARIMA DESTEK

Sabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA, ülkemiz topraklarında yetişen ürünlerin büyüyen ve gelişen ekonomimize can kattığı bilinciyle hareket ederek yerli üreticiyi desteklemeye ve yerel tohum kullanımın yaygınlaşmasını sağlamaya devam ediyor.

“8 bin Çiftçi ile Çalışıyor, Aylık 10 bin Ton Yaş Sebze – Meyve Alımı Gerçekleştiriyoruz”

Her yıl 14 Mayıs’ta kutlanan Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla CarrefourSA’nın sürdürülebilir tarıma verdiği desteği değerlendiren CarrefourSA Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu, şunları dile getirdi:
“Geçtiğimiz yıllarda “Yerli Tohum – Taze Mahsul” projesi ile kooperatiflerin çatısı altındaki çiftçilere sözleşmeli çalışma modeli ile verdiğimiz desteği, bu yıl Tarım ve Orman Bakanlığı, TİGEM ve TAGEM ile iş birliği gerçekleştirerek artırdık. Alım garantisi ile çalıştığımız sözleşmeli çiftçilere tohumdan ekime, hasattan ürünlerin reyona geliş aşamasına kadar her konuda eğitim desteği vererek ürünlerde verim kaybının da önüne geçiyoruz. Verimliliği, TİGEM ve TAGEM’le birlikte çalışarak tohumdan filizlenmeye, ilk ekimden hasada ve sonrasında da depolarımızda devam eden sıkı denetimlerle sağlıyoruz. CarrefourSA olarak Türkiye’nin birçok bölgesinden 8 bine yakın çiftçi ile çalışarak aylık ortalama 10 bin tona yakın yaş sebze – meyve alımı gerçekleştiriyoruz. Başta çiftçiler olmak üzere iş birliğimizde emeği geçen herkesin Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun.”

Yüzde 100 Yerli ve Milli Ürünler, Reyonlarda

“Tarıma Destek Lazımsa CarrefourSA” teması ile Anadolu’nun mirasını canlandırmak ve gelecek nesillere ulaştırmak amacıyla yerli üretime verdiği desteği artıran CarrefourSA, bu kapsamda Özçelik-Domates, İpekçe-Kokteyl Domates, Hızır-Salatalık, Özge-Sivri Biber ve Ünlü-Kavun ürünlerini paketli şekilde müşterilerin beğenisine sunuyor. CarrefourSA, Tarım ve Orman Bakanlığı, TİGEM ve TAGEM ile olan iş birliğini yazlık ve kışlık ürünler bazında büyüterek devam ettirecek.