11 Mayıs 2020

FLO MAĞAZALARINI YENİDEN AÇIYOR

Türkiye ayakkabı sektörünün lider markası FLO, salgın sürecinde yaşanılan son gelişmeler ışığında Sağlık Bakanlığı’nın önerdiği tüm hijyen önlemlerini alarak mağazalarını 11 Mayıs’tan itibaren kademeli olarak açıyor.

Türkiye ve yakın coğrafyada 600’e yakın mağazayla hizmet veren FLO, kontrollü sosyal yaşam sürecinin başlamasıyla birlikte 11 Mayıs’tan itibaren mağazalarını kademeli olarak açıyor. FLO, bu kapsamda tüm çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığını koruyabilmek adına Sağlık Bakanlığı tarafından önerilen tüm önlemleri mağazalarında hayata geçirdi.

FLO, Sağlık Bakanlığı’nın önerdiği tüm hijyen önlemlerini aldı

Kontrollü sosyal hayata geçiş sürecinde FLO, salgına karşı Sağlık Bakanlığı’nın önerdiği tüm hijyen önlemlerini alarak mağazalarını hizmete açıyor. Bu kapsamda mağazaları her gün dezenfekte edecek olan FLO, mağazalarında el dezenfektan noktaları oluşturdu.

Tüm FLO personeli, kendilerinin ve müşterilerin sağlığını koruyabilmek adına maske ve siperlik kullanacak. Aynı zamanda çalışanların günde üç defa ateş ölçümleri yapılacak ve düzenli sağlık kontrolünden geçirilmesi sağlanacak. Mağaza içerisinde 2 metrelik sosyal mesafe kuralına uyulacak ve mağazalara 15 m2’ye 1 kişi denk düşecek şekilde misafir kabul edilecek.

FLO, müşterilerin ayakkabıları güvenle deneyebilmesi için tek kullanımlık çoraplar sunacak. Tekstil ürünlerinde müşteri sağlığı ve ürün hijyeni açısından bir süreliğine deneme yapılamayacak; mağazalarda bulunan deneme kabinleri kapalı olacak. Ayrıca teması en aza indirmek amacıyla temassız ödeme imkânı sunacak.

Mağaza girişlerine, vitrinlere, reyonlara, ödeme noktalarına, asansörlere ve yürüyen merdivenlere bilgilendirici afişler ve broşürler asılırken, anonslar ve videolarla da görsel ve işitsel olarak desteklenecek. Yönetici ve personeller alacakları eğitimler ışığında müşterilerin koronavirüs ile ilgili sorularını yanıtlayabilecek.

FLO, mağazalarının girişinde ateş ölçümü gerçekleştirerek ateşi belirlenen kriterlerin üzerinde olan misafirleri kabul etmeyecek. Mağazadaki misafirlerin de sosyal mesafeyi koruyabilmesi adına asansör, yeni kullanım koşulları belirlenen yürüyen merdiven ve kasa sırası gibi alanlarda bekleme noktaları zemin stickerları ile belirtilecek.