26 Mart 2020

BOR HOLDİNG, KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİNİ AÇIKLADI

Otomotiv ve araç kiralama sektöründe Borlease Otomotiv, UrbanFleet ve SIXT rent a car markaları ile yer alırken sigorta sektöründe Magdeburger Sigorta ile faaliyette bulunan Bor Holding’ten yapılan açıklamaya göre kesintisiz iletişim sağlayacak, departmanların iş süreçlerini aksatmayacak tüm teknolojik alt yapı hazırlandı ve tüm merkez ofis çalışanları “evden çalışma sistemi”ne geçti. Öte yandan holding bünyesinde işe alım süreçleri dijital ortamda sürdürülüyor. Tüm grup şirketlerinde, online mülakatlar ile iş başvuruları değerlendiriliyor ve ülkemizin istihdam çalışmalarına katkı sağlanmaya devam ediliyor. Bu yıl içinde grup otomotiv şirketlerinde 100 kişiye yakın bir istihdam sağlanması planlanıyor.

Magdeburger Sigorta çalışanlarının büyük bir bölümü 17 Mart itibarıyla uzaktan çalışma sistemiyle mesailerine kesintisiz olarak devam ediyor. Şirket, bünyesinde oluşturduğu “Pandemik Hastalıklar Acil Durum Planı” doğrultusunda ve yetkili acenteleri aracılığıyla tüm sigortalılarına ve iş ortaklarına hizmet vermeyi sürdürüyor.

Kiralanan tüm araçlar dezenfekte ediliyor, kullanıcılara her türlü kolaylık sağlanıyor

Operasyonel filo ve kurumsal araç kiralama markaları Borlease Otomotiv ve Urban Fleet filosunda bulunan tüm araçlar koranavirüse karşı gerekli hijyen işlemleri yapıldıktan sonra kullanıcıya teslim ediliyor. Sipariş edilen araçların teslimat zamanları gelse de müşterilerin iş kaybını önlemek adına araç teslimatları mümkün olduğunca öteleniyor. Proje usulü çalışılan iş ortakları ile iptal olan projelerinin yansıması olan elde kalan araçların erken iadesi için esnek ve yapılandırılmış ödeme planı, uyku periyodu gibi çözümler sunuluyor.

Borlease, evden çalışmanın arttığı bu günlerde şirket çalışanlarının zaruri olarak kısa süreli araç kiralaması ihtiyaçlarını karşılayabilecek araç parkına hazır olduğunu belirtiyor. Araçları kendilerine teslim ederken de “evden teslim” yöntemiyle, kullanıcıları mümkün olduğunca az yormayı ve teması azaltmayı hedefliyor.

Toplu ulaşım yerine kiralık araç tercih edenler talebi artırdı

Bor Holding’in uluslararası araç kiralama markası SIXT rent a car, tüm araçlarında hijyen uygulamalarını artırdı. Şirket, iptal halinde ön ödemesi yapılan rezervasyonların ücret iadesini ceza ve kesinti olmaksızın yaparken müşterilerin salgın öncesinde kiralamış oldukları araçları iade etmek istemeleri halinde de olanaklar dahilinde ceza kesintisi yapmamaya özen gösteriyor. Öte yandan hijyen tedbirleri gereği toplu ulaşımı tercih etmeyen beyaz yaka çalışanlardan artan bir araç kiralama talebi oluştuğunu belirten SIXT rent a car yetkilileri, bu kullanıcılar için özel kampanyalar ve kısa/orta dönem araç kiralama imkanları sunduklarını açıkladı.