07 Şubat 2020

ÖZAY: PERAKENDE DİNAMİK BİR ALAN

Perapost Dergisi'ne konuşan Özay Hukuk Bürosu’nun kurucusu Avukat Merter Özay, ağırlıklı perakende sektörü olmak üzere; bilişim, sanayi, ilaç, enerji, inşaat, eğitim ve bankacılık gibi birçok sektörden kurumsal şirkete hukuki danışmanlık verdiklerini söyleyerek, 2019’un perakende sektörü açısından yoğun geçtiğini söyledi. Özay, “Büromuz çalışanı 60 kişiyi aşmasına rağmen oldukça yoğun bir sene geçirdik. Bu yılın da çok farklı olmayacağını, 2020'nin hukuk anlamında öne çıkan kelimelerinin kişisel veriler, kira ve rekabet olacağın düşünüyorum” dedi.
Perakende sektörünün çok dinamik bir alan olduğunu vurgulayan Merter Özay, bu nedenle alanında uzman, tecrübeli ve enerjik hukukçuların sektör ihtiyaçlarına yanıt verebileceğini dile getirdi. 

‘STK’lar çok önemli’

Sektörün gelişimi, mevzuatın ülke ve tüketici yararına düzenlenmesi, ortak sorunların ve iyi uygulamaların paylaşılarak ekonomiye katkı sağlanması, daha güçlü sosyal sorumluluk projeleriyle ihtiyaç haritasının belirlenmesi adına sivil toplum kuruluşlarının önemli olduğuna inanan Merter Özay, aynı zamanda Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) Yönetim Kurulu Üyesi ve Mevzuat Komitesi Başkanlığı, Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Kategori Mağazaılığı Derneği (KMD) ve GPD Mevzuat Komitesi Başkanlığı görevlerinin yanı sıra, İstanbul Tahkim Merkezi  (İSTAC) bünyesindeki Perakende ve Gayrimenkul Komisyonu Başkanlığını yürütüyor.