17 Haziran 2021

MGALLERY, BODRUM’DA ‘PREMIUM’ HİZMET VERECEK

Son yıllarda dünya markalarının gözdesi haline gelen Ege’nin incisi Bodrum, Accor Grubu’nun premium otel markalarından MGallery’e ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bodrum Yalıkavak’ta denizin hemen kıyısına konumlandırılmış yalın, sofistike mimarisi ve davetkar iç mekanları ile öne çıkan MGallery The Bodrum Hotel Yalıkavak, bölgedeki en yeni lüks otellerden biri olarak 1 Temmuz’da kapılarını açıyor.
Delta Yatırım Holding bünyesinde yer alan MGallery The Bodrum Hotel Yalıkavak projesi Accor Grubu ile isim hakkı modeli ile geliştirilmiş olup, yönetim danışmanlığı Access Otelcilik Turizm Yatırım ve Danışmanlık Şirketi tarafından yapılıyor. MGallery The Bodrum Hotel Yalıkavak’ı işletecek olan Accor Grubu ile Delta Yatırım Holding’in iştiraki İnci Turizm A.Ş. arasındaki işbirliğine ilişkin anlaşma İstanbul’da The Artisan İstanbul MGallery otelinde düzenlenen toplantıda imzalandı. İnci Turizm A.Ş.’nin toplam 35 milyon dolar yatırımla hayata geçirdiği otel, ünlü mimar Mustafa Toner imzasını taşıyor.

Özel kum plajı var, gastronomide iddialı

MGallery The Bodrum Hotel Yalıkavak, Bodrum yarımadasının kuzeybatısında, Bodrum’un en popüler destinasyonlarından biri olan Yalıkavak’ta, beldenin en küçük ve sakin koyu olan bir bölgede 13 dönümlük denize sıfır bir alana kuruldu. MGallery The Bodrum Hotel Yalıkavak, dünyaca ünlü markalar, restoranlar ve gece kulüpleri ile Bodrum’un kalbi olan Yalıkavak Marina’ya yalnızca birkaç dakika mesafede yer alıyor. 35’i süit olmak üzere 102 odası bulunan otelde, özel kum plaj, sonsuzluk havuzu, spor tutkunları için tam donanımlı bir spor salonu, kapalı havuz ve Spa bulunuyor. Gastronomi alanında da iddialı olan MGalleryThe Bodrum Hotel Yalıkavak, ana restoranı “Infinity Restaurant” iledeniz manzarası eşliğinde Akdeniz mutfağı deneyimi sunuyor. Otelin özel kumsalında “Plaj Brasserie” olarak gün boyu hizmet veren “The Beach House” ise güneşin tadını çıkarmak, tarladan sofraya ürünlerle Akdeniz mutfağı lezzetlerini tatmak için fırsat sunuyor.

Yeni markalarla Türkiye’de büyümeye devam edecek

Türkiye’de büyümeye devam edeceklerini söyleyen Accor CCO’su Yiğit Sezgin, “Accor Grubu olarak, Türkiye’de 13 marka ve 56 otelden oluşan mevcut portföyümüzü güçlendirmeye devam ediyoruz. İnci Turizm A.Ş. ile imzaladığımız sözleşme ile Accor Grubu çatısı altındaki MGallery markamızın yeni otelinin Bodrum’da açılacağını paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. 34 ülkede107 otel ile unutulmaz hikayaler yaşatan koleksiyon otel markamız MGallery, muhteşem mimarisi ve canlı iç mekanlarıyla Temmuz ayında Yalıkavak’ta kapılarını açıyor. Markamızın en yeni oteli olan MGallery The Bodrum Hotel Yalıkavak ’nin Türkiye’nin en güzel destinasyonlarından biri olan Bodrum’da, ileri düzeyde şık bir otelcilik anlayışıyla turizmhayatına güç katacağına inanıyorum. Accor grubu olarak, Türkiye’de resort otel ve yeni markalarımız ile yatırımlarımıza devam edeceğiz.’’

Accor Premium, Orta ve Ekonomi Markalardan sorumlu Bölge Başkan Yardımcısı Orkun Petekçi de Türkiye’de 2023 yılına kadar 15 yeni otel açacaklarını ve toplam otel sayılarını 71’e, toplam oda sayısını da 14 bine çıkaracaklarını söyledi. Petekçi, “Türkiye’de yeni fırsatları değerlendirmek için de çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
Accor Türkiye Lüks Markalardan sorumlu Bölge Başkan Yardımcısı Uğur Talayhan ise lüks markalar açısından turizmde Temmuz ayından sonrası için pozitif beklentileri olduğunu vurguladı. Talayhan, “Pandemi yüzünden 1 yıldır kapalı olan insanların yaşam şekli, par harcama alışkanlıkları değişti. Accor Grubu’nda hiçbir otelin konaklama ücreti düşmedi. Yurtdışında karantina kararları bittikten sonra Türkiye en iyi destinasyonlardan biri olmaya devam edecek” diye konuştu.

Turizmde toparlanmaya katkı sağlayacak

Accor Grubu tarafından işletilecek olan MGallery The Bodrum Hotel Yalıkavak’ın, Bodrum’a ve Türk turizmine yeni bir soluk getireceğini belirten İnci Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Murat Delibalta, bu işbirliğinin dünya çapında ünlü diğer gruplara da ilham vereceğine inandıklarını söyledi. Pandemi yüzünden sezon doluluklarının geçen yıl Bodrum’da yüzde 90’lardan yüzde 60’lara düştüğünü hatırlatan Murat Delibalta, “Pandemi nedeniyle geçen yıl Türkiye’ye gelen yabancı turist sayısındaki büyük düşüş, Bodrum'u da olumsuz yönde etkiledi. Bununla beraber 2021 yılı ikinci yarısından itibaren tüm dünya ve Türkiye’deki aşılama sayılarının artması ile negatif trendin sona ermesi sonucu turizmde de toparlanma beklentileri bulunmaktadır. Özellikle 2022 yılından itibaren 2019 rakamlarına ulaşmak tüm turizmcilerin genel beklenti ve hedefleri olarak görülmektedir. Biz de geleceğe dair umutluyuz. Bu yıl için yüzde 60 olarak planladığımız doluluk oranlarının pandemi sonrasında yüzde 90’a ulaşmasını öngörüyoruz" diye konuştu.

Delta Yatırım Holding’in tekstilden inşaata, alışveriş merkezlerinden enerjiye birçok sektörde faaliyet gösterdiğini dile getiren Murat Delibalta, grubun MGallery The Bodrum Hotel Yalıkavak ile turizm sektöründeki iddiasını gösterdiğini vurguladı.

MGallery The Bodrum Hotel Yalıkavak için düzenlenen imza törenine Accor Türkiye Lüks Markalardan sorumlu Bölge Başkan Yardımcısı Uğur Talayhan, Delta Yatırım Holding ve İnci Turizm  Yönetim Kurulu Başkanı Murat Delibalta, Accor Premium, Orta ve Ekonomi Markalardan sorumlu Bölge Başkan Yardımcısı Orkun Petekçi ve Access Hospitality Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ömür Yeker katıldı.