28 Temmuz 2019

TFI TAB GIDA, YURT DIŞI YATIRIMLARINI SÜRDÜRÜYOR

Hızlı servis restoran zinciri işletmecisi TFI TAB Gıda, Çin’in ardından Balkan ülkelerinde açtığı restoranlarla yurt dışındaki yatırımlarını sürdürüyor. Şirketin Türkiye ve Çin dışındaki restoran sayısı 26’ya ulaştı. Açılışların ardından şirketin Türkiye, Çin, Kıbrıs, Gürcistan ve Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’ndeki toplam restoran sayısı 2 bin 200’e yaklaştı.
TFI TAB Gıda Yatırımları Yönetim Kurulu Üyesi ve TAB Gıda Genel Müdürü Caner Dikici, Türkiye ve Çin başta olma üzere yurt dışında farklı operasyonları başarıyla yürüterek Türkiye’nin küresel işletme markası olma hedefi doğrultusunda emin adımlarla ilerlediklerini belirterek; “TFI TAB Gıda Yatırımları olarak çeyrek asırdır faaliyet gösterdiğimiz hızlı servis restoran işletmeciliğinde lider konumdayız. Ekmek, patates, et ve salata başta olmak üzere gıda tedarikini gerçekleştirdiğimiz, lojistik operasyonunu yürüttüğümüz ekosistem şirketlerimiz ve sayıları 2 bin 200’e yaklaşan restoranlarımızla dünya genelinde büyümemizi sürdürüyoruz" dedi.
Caner Dikici; “Bugüne kadar 170 milyon dolar yatırım yaptığımız ekosistem, dünyanın birçok ülkesinde uygulanabilecek yenilikçi bir iş modeline dayanıyor” dedi.