04 Ocak 2020

TÜRK TELEKOM'A PERAKENDEDEN TRANSFER!

Türk Telekom tarafından KAP'a yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Şirketimizin sürdürülebilir büyüme stratejine daha etkin hizmet etmek amacıyla üst yönetim yapımızda 1 Ocak 2020'den itibaren geçerli olmak üzere aşağıdaki değişiklikler gerçekleştirilmiştir. Şirketimizde sinerjilerin arttırılması, portföyümüzün stratejik ürün ve platformlarla genişletilmesi; bu sayede Türk Telekom değer zincirinin zenginleştirilmesi amacıyla, "Dijital ve Siber Güvenlik Ürün Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı" ile "Strateji, Planlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı" birimleri konsolide edilerek, "Strateji Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcılığı" pozisyonu oluşturulmuştur.
Şirketimiz "Strateji Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcılığı" pozisyonuna, 1 Ocak 2020 tarihi itibarıyla görevinden ayrılacak olan Fırat Yaman Er'in yerine aynı tarih itibarıyla Barış Karakullukçu atanmıştır."

Mudo'nun CEO'suydu

Barış Karakullukçu, lise eğitimini İzmir Fen Lisesinde tamamladıktan sonra, Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Sertifika Programını ve Koç Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı.
Kariyerine, 1996 yılında I-Bimsa firmasında Danışman olarak başlayan Karakullukçu daha sonra 1997 yılında Price Waterhouse Coopers firmasına yönetim danışmanı olarak geçmiştir. 2001-2005 yılları arasında Accenture Danışmanlık firmasında global iş çözümlerinden sorumlu olarak 25'den fazla ülkede hizmet vermiş olan Karakullukçu, kariyerine 2005 senesinde Accenture Türkiye ofisinde Partner olarak devam etti. 2012-2016 yılları arasında Mudo'nun Yürütme Kurulu Başkanlığı ve CEO'luğu görevini üstlendi ve Mudo'nun dönüşüm yolculuğunu yönetti. Bu dönüşüm, Harvard Business School'da bir akademik çalışmaya konu oldu. 2017-2018 yılları arasında Turkcell'in Veri ve Analitik iş birimini yöneten Karakullukçu, 2018 yılında Invent Analytics'in Strateji Direktörü ve CEO Danışmanı pozisyonuna geldi. Karakullukçu son olarak IBM'in Global Business Services Ülke Müdürü pozisyonunda görev alıyordu.