05 Aralık 2017

TEKNOSA'DAN KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ REKLAM DÖNEMİ

Teknosa, karasal televizyon yayınında kişiselleştirilmiş reklam dönemini başlattı. Şirket, Mediacom ve Click2Social işbirliği ile karasal televizyon yayınına bir DCO (Dinamik Kreatif Optimizasyonu) sistemi entegre ederek; Türkiye’de ve dünyada gerçek zamanlı optimize edilen ilk dijital TV yayınını gerçekleştirdi.
“Durum Buysa Teknosa” reklam filmiyle, Türkiye’de ve dünyada karasal televizyon yayınına DCO (Dinamik Kreatif Optimizasyon) entegre eden ilk marka olan Teknosa, teknosa.com’dan aldığı bilgileri gerçek zamanlı işleyerek ve stok adedi, satış rakamları ve TV ölçümleme verilerini dikkate alarak hedef kitleye uygun mesajla TV reklam deneyimini zenginleştiriyor.

Yüzde 40’a varan satış artışı

Türkiye’de ve dünyada pek çok ülkede TV reklamları halen canlı olarak yayına alınmaya ve optimizasyona kapalı durumda. Teknosa’nın Mediacom ile hayata geçirdiği projenin yeni üretilen alt yapısı sayesinde, anlık olarak web sitesindeki ürün stok bilgisi, ziyaret bilgisi ve satış adedine göre kreatif üretiliyor ve TV’deki program, saat bilgisine göre eş zamanlı yayına alınıp optimizasyon yapılıyor. Yayın zamanlarının tam olarak bilinmesi sebebiyle sitedeki canlı trafik performansı izlenerek geri dönüş takibi kolaylaşıyor. Standart offline alt bant reklamlarla yapılan kampanyaların geri dönüşleri ile kıyaslandığında; bu modelle çift haneli satış artışı sağlanırken, bazı ürünlerde de yüzde 40’a varan oranlarda satış artışı elde edildi. Site trafiklerinde de ciddi bir yükselme gözlendi ve sitede kalma süresinde yüzde 12’lik bir iyileşme sağlandı.

En değerli dijital reklam

Kampanya dahilinde yayınlanan alt bantlar standart dijital reklamların çok üzerinde bir erişim sağladı. Bazı dijital TV alt bantları, Kantar TV ölçümlemesine göre 1 milyon erişim elde ederek Türkiye tarihine en çok tekil erişime ulaşan dijital reklam olarak geçti. Kampanya toplamında ise 4 milyonun üzerinde erişim sağlandı.

Bir sonraki adım: Programatik TV Spotları

Dünyada ve Türkiye’de karasal TV yayınına DCO (Dinamik Kreatif Optimizasyonu) altyapısı entegre ederek programatik olarak yayına alan ilk marka olan Teknosa, önümüzdeki dönemde, yine Mediacom işbirliği ile standart TV spot iletişimlerini de programatik bir alt yapıya aktararak satın almayı bu sistem üzerinden yapmayı planlıyor.