27 Ağustos 2018

ECE TÜRKİYE'DEN MULTİ TÜRKİYE'YE CEO TRANSFERİ!!!

Multi Türkiye'nin yeni yönetim kurulu açıklandı. Şirketin yeni CEO'su Pınar Yalçınkaya Hacaoğlu oldu. Hacaoğlu, 2014 yılından bu yana Multi Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Patrick van Dooyeweert'ten görevi 1 Eylül 2018 itibariyle devralacak. Patrick van Dooyewert, bundan böyle tamamen Multi Corporation'daki CDO/CIO görevine odaklanacak. Şirkette Multi Türkiye Kıdemli Varlık Yönetimi Direktörü olarak görev yapan Antoine Mocachen ise COO olarak atandı. Şirketin Finans Direktörü Michiel Wolters Multi İrlanda'nın Finans Direktörü olarak atanırken, Multi Türkiye'nin yeni CFO'su Lucien Smits oldu.

'2017 yılında şirketin CEO'su olmuştu'

Sektörde 19 yılı aşkın tecrübesinin yanı sıra kiralama, varlık ve alışveriş merkezi yönetimi, satın alma ve iş geliştirme konularında kapsamlı bir birikime sahip olan Pınar Yalçınkaya Hacaoğlu, daha önce Bilkent Holding bünyesinde birçok alışveriş merkezi projesinin arazi ve iş geliştirmesi üzerine çalışmıştı. 2006'da ECE Türkiye bünyesine katılan Hacaoğlu, burada üstlendiği çeşitli yönetim görevlerinde bulunmuş, 2017 yılında şirketin CEO'su olmuştu. Multi Türkiye'nin yeni CFO'su Lucien Smits ticari gayrimenkul sektöründe özellikle kurumsal finans, yönetsel finans, muhasebe ve varlık yönetimi alanlarında engin tecrübeye sahip. Multi Türkiye'nin yeni COO'su Antoine Mocachen ise gayrimenkul geliştirme, varlık yönetimi ve mülk yönetimi alanlarında 20 yılı aşkın tecrübeye sahip. Antoine Mocachen Orta ve Doğu Avrupa ve Türkiye alışveriş merkezi sektöründe aralarında Simon Property Group'un da bulunduğu önemli şirketlerde çalıştı. Lucien Smits ve Antoine Mocachen Multi bünyesine 2017'de katılmışlardı.

'Mutluluk duyuyorum'

Multi Corporation CEO'su Josip Kardun, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Pınar Yalçınkaya Hacaoğlu'nun Türkiye ekibimize katılmasından büyük bir mutluluk duyuyorum. Türk alışveriş merkezi sektörünün çeşitli alanlarında elde ettiği ve yıllara dayanan deneyiminin yanı sıra Türkiye pazarına dair bilgi birikimiyle de Multi için kilit öneme sahip bir ülke olan Türkiye'deki yönetim ekibimizi güçlendirmek için en doğru kişi olduğunu düşünüyoruz. Birlikte hem kiracılarımıza hem de alışveriş merkezlerimizi ziyaret eden milyonlarca ziyaretçimize daha fazla değer sunmak için çalışacağız. Bu vesileyle geçtiğimiz dört yılda gösterdiği gayretlerden ve sunduğu katkılardan ötürü Patrick van Dooyeweert'e de teşekkür ediyorum.”